Urlop dziekański – przerwa w studiowaniu?

Jesteś studentem, ale nie studiujesz? Czyli jesteś na urlopie dziekańskim:) Jest taka możliwość, aby przerwać studia na pół roku, na rok, zachowując przywileje studenckie. Na czym to polega? Dowiedz się już dziś i planuj swoją studencką karierę!

Urlop dziekański, przyznawany przez dziekana wydziału, może trwać semestr lub maksymalnie cały rok akademicki. Niestety, nie dostaniesz go tuż po wejściu w poczet studentów, dopiero po pierwszym roku możesz ubiegać się o przerwę na studiach.

Zasady przyznawania tzw. dziekanki zależą od uczelni, ale te najważniejsze warunki są jednakowe: trzeba mieć zaliczone wszystkie wymagane w semestrze/roku akademickim przedmioty, mieć rozliczenie z biblioteką, no i właściwy argument, co w Twoim przypadku nie jest problemem. Jak podają paragrafy regulaminów studiów „w okresie urlopu student zachowuje uprawnienia studenckie, a w szczególnych przypadkach może otrzymać pomoc materialną”. Na pewno więc w czasie takiej przerwy jesteś na prawach studenta, tzn. masz ważną legitymację, obowiązują Cię wszystkie zniżki i to, co gwarantuje legitymacja studencka. Pamiętaj jeszcze, że udzielenie urlopu przedłuża termin planowanego ukończenia studiów.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *