50 zagranicznych uczelni w Warszawie na Elab Education Festival

5 października 2019 w Warszawie odbędzie się szósta edycja Elab Education Festival – największego w Polsce święta edukacji międzynarodowej i planowania kariery.

 

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem #YourEducationYourStory

Motywem przewodnim festiwalu jest planowanie indywidualnej ścieżki kariery, praktyczny wymiar edukacji oraz zawody przyszłości. W festiwalu udział bierze 50 zagranicznych uczelni i wystawców, a dla uczestników przygotowano 30 prelekcji i warsztatów.

Na EEF pojawią się m.in. Uniwersytet Roehampton w Londynie, Uniwersytet w Coventry, Uniwersytet De Montfort z Leicester, Uniwersytet Trent z Nottingham, londyński Uniwersytet Westminster, Uniwersytet VIA z Danii, Uniwersytet Sacro Cuore w Mediolanie, a także instytucje edukacyjne z Wielkiej Brytanii i USA.

 

  • Festiwal skierowany jest do gimnazjalistów i licealistów, którzy planują studia za granicą oraz do ich rodziców.
  • Udział w festiwalu to znakomita okazja do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami uniwersytetów z całego świata oraz absolwentami, którzy dzięki studiom zagranicznym odnieśli sukces zawodowy.
  • Dla uczestników przygotowano prezentacje, warsztaty i rozmowy z mentorami z najlepszych uczelni z całego świata.

 

Studia a praca – najważniejsze zagadnienie festiwalu

Przedstawiciele uczelni i biznesu postarają się odpowiedzieć na pytania, co studiować żeby mieć pracę, jakie zawody będą potrzebne w przyszłości oraz jakie nowe zawody dopiero powstaną. Uczestnicy dowiedzą się jakie możliwości pracy w trakcie nauki oraz po niej dają poszczególne kierunki, jakie kompetencje absolwentów są doceniane w dużych firmach. Nie zabraknie praktycznych informacji o studiowaniu i stażu zawodowym za granicą, czy o nieznanej u nas idei foundation year. Obalony zostanie stereotyp typowo kobiecych czy męskich zawodów. Oprócz prezentacji i prelekcji uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i wydarzeniach towarzyszących.

Nastawienie na praktyczną stronę nauki i współpraca z biznesem to cechy wyróżniające studia zagraniczne, zwłaszcza te brytyjskie, od naszych rodzimych. Wyjazd na takie studia daje możliwość doskonalenia języków, znalezienia pracy i nawiązania międzynarodowych kontaktów. Nic dziwnego, że polscy licealiści chętnie rozważają oferty zagranicznych uczelni, co pokazuje również sukces naszego festiwalu – podczas zeszłorocznej edycji gościliśmy 4 tys. uczestników z całego kraju. W tym roku spodziewamy się jeszcze wyższej frekwencji, ponieważ uczniów wciąż nurtują pytania o zasady studiowania w Wielkiej Brytanii po Brexicie czy zagraniczne alternatywy dla nauki w Polsce w czasie reformy szkolnictwa. Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć podczas festiwalu –  mówi Emilia Łosiewicz z Elab Education Laboratory, firmy doradztwa edukacyjnego organizującej  festiwal.

 

Nie przegap!

Elab Education Festival rozpoczyna się w sobotę 5 października o godzinie 10:00 w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w Warszawie, ul. Bracka 25.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie eef.edu.pl
Partnerem festiwalu jest Education USA, oficjalny serwis amerykańskiego rządu o studiach w USA.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *