„303. Bitwa o Anglię” – polski film o bohaterskich lotnikach z Dywizjonu 303

„Nigdy w historii ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak dużo tak nielicznym” – tak napisał w swoim przemówieniu Winston Churchill, dziękując polskim lotnikom z Dywizjonu 303 za powstrzymanie inwazji Hitlera.
Teraz historię o naszych dzielnych żołnierzach możesz zobaczyć na dużym ekranie.

„303. Bitwa o Anglię”

To pełna rozmachu i emocjonujących podniebnychwalk superprodukcja opowiadająca historię Dywizjonu 303 im.
Tadeusza Kościuszki.
W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego i Filipa Pławiaka, wystąpili Iwan Rheon i Milo Gibson. Film wyreżyserował David Blair. Autorem zdjęć jest Piotr Śliskowski – operator, który pracował przy „Generale Nilu”i serialu „Czas honoru”.


Jest rok 1940. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której piloci Luftwaffe atakująalianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają Polacy: Jan Zumbach, WitoldUrbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzypragną walczyć w obronie ojczyzny nawet poza jej granicami. Tak powstaje Dywizjon 303, który okazał się najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w bitwie o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckichsamolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *