21 marca wpadnij na dzień otwarty do Politechniki Gdańskiej

Zwiedzanie laboratoriów naukowych i pracowni studenckich, prezentacje dotyczące kierunków studiów, konkurs budowania statków z papieru, popularna gra Cashflow, a nawet Escape Room – to tylko nieliczne spośród atrakcji, które czekają na odwiedzających Politechnikę Gdańską podczas dnia otwartego.

Program Politechniki OPEN (pod takim hasłem rokrocznie odbywa się na PG dzień otwarty) można prześledzić tutaj. Jak zwykle oprócz skorzystania z szerokiej oferty prezentacji przygotowanej na wszystkich wydziałach PG, zachęcamy maturzystów do odwiedzania dziedzińców w Gmachu Głównym (w godz. 9.00–14.00).

Na dziedzińcu im. Jana Heweliusza staną stoiska informacyjne, w tym: dotyczące rekrutacji i kierunków studiów, praktyk studenckich, stypendiów naukowych, akademików, etc. Cały dziedziniec im. Daniela G. Fahrenheita, hol przed Biblioteką Główną oraz hol na poziomie 300 w Gmachu Głównym PG zajmie Forum Organizacji i Kół Akademickich. To okazja, by zapoznać się z szeroką działalnością studentów i jeszcze przed rozpoczęciem studiów poznać ludzi, z którymi można dzielić pasje: podróżować, śpiewać, projektować mosty czy też programować roboty.

Liczymy, że odwiedzający Politechnikę Gdańską pozbędą się niepotrzebnych obaw i przekonają się, że studia techniczne to mądry i ciekawy wybór.

– Studia pozwalają zrozumieć rzeczywistość i dają narzędzia, by ją zmieniać. Jeśli wybierzecie PG, na każdym z wydziałów spotkacie profesorów, którzy wprowadzą was w świat uporządkowanej wiedzy, nauczą krytycznego myślenia i twórczego podejścia do problemów badawczych – zachęca prof. Jacek Namieśnik, rektor PG.

Informacje o ofercie studiów i szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie PG, w zakładce rekrutacja.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *